Nieuczciwy duet mężczyzn chodzi po domach w Sobótce i podaje się za pracowników gazowni. Pod pretekstem informowania o podwyżkach gazu, wyciągają z ludzi informacje i wciskają fałszywe umowy! Nie dajcie się nabrać!

Mają fałszywe identyfikatory i są elegancko ubrani, przez co trudno stwierdzić na pierwszy rzut oka, że są oszustami. Jak informują mieszkańcy Sobótki, widziani byli m.in. na ul. Ogrodowej, Metalowców i Ślężnej. 

Jedna z internautek ostrzega: –Mieli zawieszone na szyi identyfikatory, bardzo zależało im na informacji do jakiej grupy taryfowej należę, ale jak zaczęłam dopytywać i wyciągnęłam telefon, to spanikowali. Sprawę zgłosiłam na policji, poinformujcie rodzinę, szczególnie starsze osoby. Moją mamę i dziadków tak kiedyś zmanipulowano i podpisali umowę na telefon stacjonarny, później straszno windykacją i sprawa w sądzie toczy się nadal.

Schemat działania oszustów jest podobny od lat. Podszywają się pod pracowników, obiecują niższe taryfy i namawiają do podpisania umowy. Policja przestrzega, żeby pod żadnym pozorem nie podpisywać żadnych umów, bez wcześniejszego przeczytania podsuwanej przez przedstawiciela handlowego umowy. Zaznaczają również, że zarówno grupa PGNiG oraz przedstawiciele Energi, nie wysyłają w teren swoich pracowników. 

Jeśli widzicie podejrzanych mężczyzn lub staliście się ofiarami oszustwa- dzwońcie na policję! 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę