Rodzice w Sobótce mają dość bylejakości. Domagają się porządnych, a przede wszystkim bezpiecznych placów zabaw dla swoich dzieci. Sprawdziliśmy zatem stan placów zabaw w gminie. To, co zastaliśmy na miejscu, przeszło nasze wyobrażenie. 

Sprawa bulwersuje, ponieważ mimo skromnego budżetu gminy, mieszkańcy wiedzą, że można te pomysły zrealizować. Przykładem są inne miasta, które operują podobnymi środkami finansowymi. Dlaczego władza oszczędza na bezpieczeństwie naszych dzieci?

Połamane zabawki, opony-zamiast bezpiecznych siedzisk, trawa w piaskownicach i śmieci, których nikt nie sprząta. Nie rzadko pojawiają się odchody zwierząt i wystające gwoździe. Tak wyglądają place zabaw w gminie Sobótka. 

Dyskusja, nad rozpaczliwym stanem placów zabaw, toczy się na jednym z profili na facebooku. Jedna z Mam zastanawia się, dlaczego w Sobótce nie ma żadnego placu zabaw, którym można byłoby się pochwalić. 

Mój syn wrócił w tamtym tygodniu od babci z Zagnańska -gmina wiejska. Tam za unijne pieniądze (20% wkładu gminy) powstał przeogromny plac zabaw!– pisze. –Mój syn potrafił się tam bawić godzinami i nie nudzić się. A to nie wszystko! W gminie w każdej wsi jest dla dzieci zbudowany mniejszy plac zabaw…. a u nas bida z nędzą… jest mi tak przykro, że ktoś tam w gminie od unijnych funduszy ma nasze dzieci głęboko gdzieś… wstyd Sobótko, że nawet nie ma gdzie z dzieckiem pójść– dodaje. 

Do dyskusji dołączyli się również inni rodzice, którzy od dawna proszą władze, o stworzenie bezpiecznych placów zabaw dla swoich dzieci. Jednocześnie zastanawiają się, dlaczego nikt nie podejmuje prób pozyskiwania środków zewnętrznych, które pomogłyby zmodernizować gminne place zabaw. 

Moje dzieci uwielbiają wizyty u dentysty w Kątach Wrocławskich bo przy okazji odwiedzamy plac zabaw, tam wygląda to lepiej. Mam wrażenie, że wszędzie wygląda to lepiejkomentuje pani Ewa. 

Ponoć gmina w ogóle nie korzysta z pieniędzy unijnych….a burmistrz woli przehandlować wszystkie grunty w około, niż faktycznie zrobić wszystko dla swoich mieszkańców. 
Mam dwójkę dzieci i też nie mogę uwierzyć , że takie miasteczko nie posiada pięknego placu zabaw. Możemy tylko czekać , aż pojawi się UCZCIWY kandydat na burmistrza– dodaje pani Daniela. 

Nasza redakcja postanowiła osobiście sprawdzić stan placów zabaw na terenie gminy. To co zobaczyliśmy na miejscu, przeszło nasze wyobrażenie. Być może gminne place zabaw, bawią jedynie Burmistrza…

-Jaka władza, takie place zabaw- komentują rodzice na facebooku

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę