Jest już “wyniesione przejście dla pieszych” na ul. Świdnickiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce. Rodzice uczniów interweniowali w tej sprawie w starostwie powiatowym. 

Rodzice dzieci, które lada moment powrócą do szkolnych ław, skierowali wniosek w sprawie poprawy bezpieczeństwa w obrębie przejścia dla pieszych na ulicy Świdnickiej w Sobótce. Wnioski skierowane były do starostwa powiatowego we Wrocławiu, na którego reakcję, nie trzeba było długo czekać. 

foto: archiwum prywatne ML

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze i cieszymy się z tego, że powiat zareagował tak szybko. To miejsce, w którym szczególnie rano, można zaobserwować wzmożony ruch zarówno pieszych, jak i samochodowy– komentuje Magdalena LEWANDOWSKA, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce. –Mieszkańcy jadą do pracy, odwożą dzieci do szkół i nieopodal położonego przedszkola. Każdego dnia w roku szkolnym do Szkoły Podstawowej zmierza ok. 700

uczniów-wylicza.

Dozwolona w tym rejonie prędkość, to standardowe dla terenów zabudowanych 50 km/h, które niestety niejednokrotnie było przekraczane. 

 

Starostwo Powiatowe wykonało podwyższone, tzw. “wyniesione” przejście dla pieszych. Pojawiły się także  znaki ostrzegawcze  oraz ograniczenie prędkości przy przejściu do 30 km/h.

Jako powiat, podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa priorytetowo, dlatego reakcja ze strony starostwa była niemalże natychmiastowa. Bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie dzieci jest bardzo ważne– mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego. 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę