O włos od tragedii na ul. św. Anny w Sobótce. Samochód potrącił młodego kolarza. Winą fatalny stan dróg i brak ścieżek rowerowych w gminie? 

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. św. Anny w Sobótce. Jak informuje świadek zdarzenia: “Kierowca chciał zdążyć skręcić przed zjeżdżającymi z góry kolarzami. Jechał pod górę i gwałtownie skręcił zajeżdżając kolarzom drogę. Jeden z rowerzystów nie miał szans wyhamować”.

Sprawa zainteresowała lokalną społeczność, która poruszyła wątek znacznie szerzej. Niektórzy zwracali uwagę na fatalny stan dróg i brak ścieżek rowerowych. Inni zastanawiali się zaś, kiedy gmina podejmie kroki i zmodernizuje miejską infrastrukturę. 

-Narażają nasze życie i zdrowie. Najlepiej- sprzedać pół gminy i mieszkańców mieć gdzieś. Tutaj nie rowerem, a czołgiem będziemy jeździć po dziurach- komentuje sprawę mieszkanka Sobótki. 

W mieście gdzie odbywają się wyścigi kolarskie i kultywuje się tradycje sportowe brak ścieżek rowerowych to skandal.Promocja Sobótki i gminy jeśli chodzi o rozwój turystki jest żadna.Przystanek autobusowy ta jakiś skansen.Turyści pytają jak dojść na Ślężę- zastanawia się inny mieszkaniec. 

Które miejsca uważacie Państwo za szczególnie niebezpieczne w Sobótce? Czy oznakowanie dróg jest prawidłowe? Jak oceniacie stan ścieżek rowerowych? Podzielcie się z nami opiniami!

Zachęcamy do kontaktu z nami: redakcja@naszasobotka.pl 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę