Prawdziwa gratka dla wszystkich pasjonatów kultury Słowian już w najbliższy weekend. Od 6 do 8 lipca czeka nas fascynująca podróż w czasie. Przełęcz pod Wieżycą zamieni się w miejsce spotkań fascynatów słowiańskich klimatów. 

Będą prelekcje, liczne koncerty, prezentacje i warsztaty, a wszystko związane z kulturą słowiańską. Już w ten weekend Przełęcz pod Wieżycą odwiedzą goście, w ramach SWAR- Festiwalu Słowian pod Ślężą. 

– Będziecie mogli sprawdzić się w wielu rzemiosłach z dawnych czasów na kramach rzemieślniczych, gdzie będą przeprowadzane warsztaty tkackie, garncarskie i wiele innych. Na miejscu znajdą się rekonstruktorzy historyczni z czasów wczesnego średniowiecza plemion słowiańskich oraz wikińskich– informują organizatorzy wydarzenia. 

Do dyspozycji gości pozostanie parking znajdujący się przy ulicy Armii Krajowej ok 1000 metrów od Schroniska pod Wieżycą. Goście powinni pamiętać jednak o tym, że poza wyznaczonym miejscem parkingowym obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów nie posiadających odpowiedniej zgody. 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę