Policjanci z Komisariatu Policji w Sobótce zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz mieszkańcy. To już kolejna debata współorganizowana z Komendą Miejską Policji we Wrocławiu. 

Policjanci poruszyli kwestię bezpieczeństwa seniorów oraz przedstawili analizę stanu bezpieczeństwa w gminie. Funkcjonariusze zaprosili do rozmowy tym razem mieszkańców gminy Jordanów Śląski oraz przedstawicieli władz lokalnych.

Podczas spotkania policjanci podjęli kwestię bezpieczeństwa osób w wieku senioralnym, w tym oszustw dokonywanych metodą na tzw. wnuczka, fałszywego funkcjonariusza albo administratora. Jak wiemy niestety, pomimo zakrojonej na szeroką skalę kampanii informacyjnej, wciąż zdarzają się próby oszustw oraz skuteczne oszustwa na szkodę osób starszych– informuje sierż. Dariusz Rajski z KMP Wrocław.

Foto: KMP Wrocław

Mundurowi odpowiedzieli też na wiele pytań mieszkańców dotyczących lokalnego bezpieczeństwa.

Na zakończenie debaty, głos zabrał wójt gminy Henryk Kuriata, który na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Sobótce mł. insp. Piotra Krzysztonia złożył podziękowania za dotychczasową, bardzo dobrą pracę funkcjonariuszy.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę