Starszy aspirant Patryk Marciszyn spotkał pana Zbigniewa w styczniu. Prowadził wówczas kontrolę ogrodów działkowych w ramach policyjnej akcji “Zima”. Bezdomny 66- latek był wówczas sam i bez dachu nad głową. Policjant, którego poznał, postanowił mu pomóc. 

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sobótce, st. asp. Patryk Marciszyn,  realizując zadań służbowe w ramach akcji „Zima” spotkał Pana Zbigniewa na terenie ogródków działkowych. Było to na początku stycznia 2018 roku.  Bezdomny mężczyzna, z różnych przyczyn, od kilkunastu lat pozostawał bez dachu nad głową. Policjant, gdy tylko poznał sytuację 66-latka, od razu zajął się sprawą.

Zaczęło się od wyrobienia dowodu osobistego. Funkcjonariusz w tym celu pomógł Panu Zbigniewowi w wykonaniu zdjęcia i wypełnieniu stosownych formularzy. Kolejnym zadaniem było napisanie wniosku o przydział mieszkania i oczekiwać na decyzję urzędników. W tym zimowym czasie, policjant z dużym osobistym oddaniem, zaangażował się w pomoc mężczyźnie– relacjonuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KMP Wrocław.

W marcu 66-latek odebrał dokumenty oraz klucze do swojego mieszkania. Pomogli mu w tym ludzie dobrej woli. Dzięki ich zaangażowaniu udało się również zakupić podstawowe artykuły spożywcze. Pan Zbigniew ma także zapewnione gorące posiłki w pobliskiej szkole.

Podczas sprawdzeń dokumenty mężczyzny okazało się, że przepracował ponad 30 lat w okolicznych zakładach i może wnioskować o emeryturę. W tej sprawie pomogli już pracownicy gminy  i policjanci– dodaje Dutkowiak. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę