Na drodze powiatowej w gminie Sobótka, 35-letni mężczyzna spowodował kolizję drogową. Mężczyzna nie miał uprawnień i był pijany. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Badanie wykazało ponad 1.1 promila alkoholu w  organizmie zatrzymanego kierowcy. Okazało się też, że na miejsce wypadku nadaremnie wezwano helikopter medyczny, ponieważ sprawca odmówił pomocy. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Mundurowi po otrzymaniu informacji, pojechali natychmiast do miejscowości Przezdrowice, gdzie na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem, zjechał na pobocze i uderzył w przepust drogowy przy rowie melioracyjnym- informuje asp. Łukasz Dutkowiak z KMP Wrocław. –W trakcie przeprowadzanych czynności dowiedzieli się, że chwilę wcześniej na miejsce przyleciało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w celu udzielenia poszkodowanemu pomocy medycznej. Mężczyzna jednak odmówił wykonania jakichkolwiek czynności w stosunku do jego osoby– dodaje. 

Dalsze czynności procesowe z udziałem mężczyzny, po wytrzeźwieniu, prowadzić będą policjanci z komisariatu w Sobótce.

Nieodpowiedzialne zachowanie 35-latka niestety mogło mieć poważne a nawet tragiczne w skutkach konsekwencje. Jadąc po alkoholu stworzył on ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Odpowie on teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Jeżeli po ocenie materiałów dowodowych zabezpieczonych przez policjantów sąd uzna, że spowodował swoim zachowaniem zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę