Ponad 500 osób wystartowało w tegorocznym Biegu Mietkowskim. Impreza odbyła się w Borzygniewie, skąd startowali zawodnicy. Na spragnionych sportowych wrażeń czekają już niedługo kolejne zmagania- zawody triathlonowe, a w lipcu regaty.

Była zacięta rywalizacja ponad 500 zawodników, doskonałe humory i świetna zabawa- tak można opisać kolejny już półmaraton, który odbył się nad Zalewem Mietkowskim. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 21 kilometrów, podczas którego okrążyli zalew. Jednym z najciekawszych odcinków trasy był 3-kilometrowy dystans po wale zalewu – ze spektakularnym widokiem na wodę i szczyt Ślęży.

Najszybszy tego dnia okazał się Kazban Artem, 28- letni pasjonat biegów z Ukrainy. Pokonanie całej trasy zajęło mu 1 godzinę, 14 minut i 10 sekund. 13 minut później na mecie pojawiła się pierwsza kobieta. Była nią Natalia Semonovich, również pochodząca z Ukrainy. Zawodnicy rywalizowali także w kwalifikacji drużynowej- pierwsze miejsce zajęła Grupa Triathlonowa RAT.

-Sport nad Zalewem Mietkowskim ma coraz dłuższą tradycję. Przyjeżdżają tu zarówno sportowcy, jak i całe rodziny, które mogą razem spędzić czas i aktywnie odpocząć, naładować swoje akumulatory. Panuje tu świetna, pozytywna energia, a zadaniem moim i pracowników Ośrodka jest stworzenie odwiedzającym nas jak najlepszych warunków do odpoczynku- mówi Hubert Kurdziel, dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie.

Oprócz biegu głównego, odbyły się także biegi juniorskie, w których wystartowały dzieci i młodzież. Wyścig organizowany był w 5 kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 6 i 7 lat, natomiast w najstarszej kategorii wiekowej pobiegli 16 i 18- Latkowie.

-W czerwcu szykuje się kolejne sportowe wydarzenie – zawody triathlonowe, a w lipcu regaty. Już teraz z chęcią zapraszam do Borzygniewu. Panuje tu świetna, pozytywna energia, a zadaniem moim i pracowników Ośrodka jest stworzenie odwiedzającym nas jak najlepszych warunków do odpoczynku. Zalew Mietkowski oraz OSPWiR stały się już swoistym znakiem jakości sportowych imprez. – zachęca Kurdziel.

Bieg zorganizowała Platforma Sportów Wytrzymałościowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisz swoją nazwę